Bilgisayar Arızaları ve Çözümleri

Bilgisayar Tamiri | Bilgisayar Arızaları ve Çözümleri

Bilgisayar arızaları yazılım kaynaklı bilgisayar arızaları ve donanım kaynaklı bilgisayar ağları olarak iki kısımda incelenir.  Yazılım kaynaklı arızalar En kötü ihtimalle bilgisayara format atılarak düzeltilebilir. Bunun dışında bilgisayar arızaları içerisinde hep programı arızaları programların denetim masasından kaldırılıp yeniden yüklenmesi ve gerekirse programların güncellenmesi ile giderilebilir. Bilgisayar arızaları anakart arızası BIOS hataları bilgisayar kilitlenme sorunu işlemci sorunları bilgisayar soğutma sorunları bilgisayar voltaj sorunlarıRAM problemleri Porto sorunları ekran kartı sorunları harddisk sorunları optik okuyucu arızaları ses kartı arızaları güç kaynağı arızası gibi çeşitli arızalarından oluşmaktadır. Bilgisayar arızaları tespit yapmak için öncelikle Bilgisayarın nasıl bir arıza verdiğine bakmak gerekiyor. Bilgisayarın ana kartında meydana gelen arızalar ana kart arızası olarak bilinir ve en temel donanım problemlerinden biridir. Anakart arızası giderilmesi mümkün olmayan ya da çok zor olan arızadır. Elektronik devre elemanlarının arızalanması elektronik devre elemanlarının değiştirilmesi gibi zor bir süreci gerektirir. Bu nedenle anakart arızalarıUzmanlar tarafından yapılabilir fakat basit anakart arızaları kullanıcılar tarafından da giderilebilir.

15 Kasım 2016 Saat : 11:17
admin
devamını oku

Bursa Sony Notebook Servisi

Bilgisayar Tamiri | Bursa Sony Notebook Servisi

Bilgisayar Tamirhanesi

Bursa da Bilgisayar Teknik Servis zamanınızın değerini bilerek size en iyi şekilde hizmet verebilmek için uzman teknik servis ekibimizi kapınıza kadar gönderiyoruz.Bursa ‘da Sony notebook teknik servis hizmetimiz sizin ihtiyacınız doğrultusunda 60 dk da hızlı servis ücretsiz arıza tespiti için irtibat numaralarımız 0542 833 2745 bu numaralardan 7 Gün 24 Saat kesintisiz hizmet alabilir ayrıca internet sayfamızdan iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz. Servisimize gelen cihazlarınız onayınız doğrultusunda işlem görmektedir. Adresinizden Ücretsiz Teslim Alınıp Adresinize Ücretsiz Teslimat Yapılmaktadır..

15 Kasım 2016 Saat : 11:13
admin
devamını oku

Bursa Toshiba Notebook Servisi

Bilgisayar Tamiri | Bursa Toshiba Notebook Servisi

Bilgisayar Tamirhanesi

Bursa da Bilgisayar Teknik Servis zamanınızın değerini bilerek size en iyi şekilde hizmet verebilmek için uzman teknik servis ekibimizi kapınıza kadar gönderiyoruz.Bursa ‘da Toshiba notebook teknik servis hizmetimiz sizin ihtiyacınız doğrultusunda 60 dk da hızlı servis ücretsiz arıza tespiti için irtibat numaralarımız 0542 833 2745 bu numaralardan 7 Gün 24 Saat kesintisiz hizmet alabilir ayrıca internet sayfamızdan iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz. Servisimize gelen cihazlarınız onayınız doğrultusunda işlem görmektedir. Adresinizden Ücretsiz Teslim Alınıp Adresinize Ücretsiz Teslimat Yapılmaktadır..

15 Kasım 2016 Saat : 11:11
admin
devamını oku

Bursa Acer Notebook Servisi

Bilgisayar Tamiri | Bursa Acer Notebook Servisi

Bilgisayar Tamirhanesi

Bursa da Bilgisayar Teknik Servis zamanınızın değerini bilerek size en iyi şekilde hizmet verebilmek için uzman teknik servis ekibimizi kapınıza kadar gönderiyoruz.Bursa ‘da Acer notebook teknik servis hizmetimiz sizin ihtiyacınız doğrultusunda 60 dk da hızlı servis ücretsiz arıza tespiti için irtibat numaralarımız 0542 833 2745 bu numaralardan 7 Gün 24 Saat kesintisiz hizmet alabilir ayrıca internet sayfamızdan iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz. Servisimize gelen cihazlarınız onayınız doğrultusunda işlem görmektedir. Adresinizden Ücretsiz Teslim Alınıp Adresinize Ücretsiz Teslimat Yapılmaktadır..

15 Kasım 2016 Saat : 11:02
admin
devamını oku

Bursa Hp Notebook Servisi

Bilgisayar Tamiri | Bursa Hp Notebook Servisi

Bilgisayar Tamirhanesi

Bursa da Bilgisayar Teknik Servis zamanınızın değerini bilerek size en iyi şekilde hizmet verebilmek için uzman teknik servis ekibimizi kapınıza kadar gönderiyoruz.Bursa ‘da Hp notebook teknik servis hizmetimiz sizin ihtiyacınız doğrultusunda 60 dk da hızlı servis ücretsiz arıza tespiti için irtibat numaralarımız 0542 833 2745 bu numaralardan 7 Gün 24 Saat kesintisiz hizmet alabilir ayrıca internet sayfamızdan iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz. Servisimize gelen cihazlarınız onayınız doğrultusunda işlem görmektedir. Adresinizden Ücretsiz Teslim Alınıp Adresinize Ücretsiz Teslimat Yapılmaktadır..

15 Kasım 2016 Saat : 10:57
admin
devamını oku

Bursa Asus Notebook Servisi

Bilgisayar Tamiri | Bursa Asus Notebook Servisi

Bilgisayar Tamirhanesi

Bursa da Bilgisayar Teknik Servis zamanınızın değerini bilerek size en iyi şekilde hizmet verebilmek için uzman teknik servis ekibimizi kapınıza kadar gönderiyoruz.Bursa ‘da Asus notebook teknik servis hizmetimiz sizin ihtiyacınız doğrultusunda 60 dk da hızlı servis ücretsiz arıza tespiti için irtibat numaralarımız 0542 833 2745 bu numaralardan 7 Gün 24 Saat kesintisiz hizmet alabilir ayrıca internet sayfamızdan iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz. Servisimize gelen cihazlarınız onayınız doğrultusunda işlem görmektedir. Adresinizden Ücretsiz Teslim Alınıp Adresinize Ücretsiz Teslimat Yapılmaktadır..

15 Kasım 2016 Saat : 10:56
admin
devamını oku

Bilgisayar fanı nasıl temizlenir

Bilgisayar Tamiri | Bilgisayar fanı nasıl temizlenir

Fan, bilgisayarınızda ısınan donanımların soğumasını sağlar, performans ve donanımı oluşturan parçaların sağlıklı çalışması için büyük önem taşır. Fanda zamanla hav ve toz birikir, fan bilgisayarı yeterince soğutamaz. Dolayısıyla bilgisayarın performansı düşer. Fan bakımını ihmal etmek, çok ciddi donanımsal arızalara yol açabilir.

Masaüstü bilgisayarlarda temizliğe başlamadan önce, bilgisayar kasasından güç ve diğer kablolar çıkarılmalıdır. Fan; yumuşak, küçük bir fırça ya da blower ile temizlenmelidir. Blower, havayı püskürterek bilgisayarı tozlardan temizler. Blower yoksa soğuk ayarda, düşük basınçta çalıştırmak şartıyla saç kurutma makinası da kullanılabilir.
Dizüstü bilgisayar fanını temizlemeden önce bilgisayar kapalı, pil ve güç kablosunun çıkarılmış olması gerekir. Anakart üzerinde bir arada bulunan fan-heatsink ikilisi, işlemci ve ekran kartını soğutur. Söktüğünüz fan-heatsink, yine fırça ya da blower yardımıyla temizlenir.

14 Kasım 2016 Saat : 1:59
admin
devamını oku

Gigabyte Anakart Tamiri Arızası

Bilgisayar Tamiri | Gigabyte Anakart Tamiri Arızası

Kuzey Chip Set ,Güney Chip set BGA ReworkStation cihazında karta zarar vermeden chipset değişir ve takılır.
Kuzey ve Güney Chipsetleri sağlam olup soğuk lehimlerde BGA cihazında onarılır.Chipset değiştirmeden onarılır.

Kondansatör şişmeleri,patlamaları,direnç kırılmaları, değişimleri yapılır.Anakart veri yolu hasarına yol onarımı yapılır.Ram yuvası,agp ve pcı express yuvası , pcı yuvası kota cihazında sökülür.Yerine yenisi takılır.

Bios şifre koyma ,bios çökmesinde bios güncellemesinde superpro U3000 cihazıyla hatasız bios yazılır.

Lan,Ses,Usb,Ethernet,Onboard Vga ,Paralel port, Com yuvaları çıkışları arızalı ise değişimi yapılır.

Gigabyte Anakartlarınızın Ethernet ve Ses girişleri sağlam ve ses çıkmıyorsa internete girmiyorsa , ses ve ethernet entegre chipleri değiştirilir.

Kısacası,Gigabyte kartlarınızla ilgili her türlü sorunlarınızla ilgili çözümler sizlere sunmaktayız.
Tamir görmeyen anakartlarınız yerine aynısı ya da üst model anakart temin edilir.

14 Kasım 2016 Saat : 1:51
admin
devamını oku

Data Kurtarma ve geri yükleme

Bilgisayar Tamiri | Data Kurtarma ve geri yükleme

Formatlanmış diskinizi

Sistem açmayan diskinizi

Okunamayan datalarınızı

Silinmiş volumleri (partition)

Silinmiş dosyalarınızı

Bozulmuş her türlü dosyalarınızı

Usb,digital kamera, telefon bellek vb kartlarınızdan silinmiş dosyalarınızı

Logic hatalı disklerinizden ve medyanızdan verilerinizi size geri kazandırıyoruz

7/24 Destek Tüm Bilişim Destek İhtiyaçlarınız için Yanınızdayız

 

14 Kasım 2016 Saat : 1:37
admin
devamını oku

Hardisk tamiri ve veri kurtarma

Hardisk tamiri ve veri kurtarma

“Hardisk
Bilgisayarınızdaki hayati önem taşıyan verileriniz, her zaman virüslerin, hackerların, sistem bozukluklarının, elektrik kesintilerinin ve benzeri risklerin tehdidi altındadır. Bilgilerinizin sağlıklı bir şekilde varlığını sürdürmesi için birçok şart biraraya gelmelidir:
– Bilinçli kullanıcılar – Güvenilir bir bilgi işlem politikası – Sürekli yedekleme – Sabit voltaj, vs.

Tüm bu şartlar sağlansa bile hergün ortaya daha tehlikelileri çıkmakta olan bilgisayar virüsleri bilgisayar kullanıcılarını tehdit etmektedir. Sisteminiz virüsler veya başka bir problem nedeniyle çöktüyse veya verilerinize ulaşamıyorsanız telaşlanmanıza gerek yok. Kesinlikle hiçbir işlem yapmadan bizi arayın. Hard diskiniz üzerinde bilinçsizce yapılacak veri kurtarma çalışmaları, durumu daha da kötüleştirebilir. Sağladığımız veri kurtarma hizmetleri, hardiskiniz üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan verilerin kurtarılabilen kısımlarının başka bir hard-disk veya CD-ROM’a kaydedilmesi prensibi ile yürütülmektedir.
Veri kaybına uğradığınızda yapmanız gerekenler • Harddiskinizin elektrik ve data kablolarının yerlerine tam olarak oturduğunu kontrol ediniz. • Mümkünse harddiski başka bir bilgisayara takarak deneyiniz. • Harddisk kontrol kartının sağlam olduğuna emin olunuz. • Bilgisayarınızı tekrar başlatarak BIOS tarafından görülüp görülmediğini kontrol ediniz.

Veri kaybına uğradığınızda YAPMAMANIZ gerekenler • Harddisk üzerinde herhangi bir kurtarma aracı veya başka bir program çalıştırmayınız. Bu tip programlar, verilerinizin kurtarılabilme şansını önemli ölçüde azaltabilir. • Kurtarma işlemini kendi kendinize veya çalışmakta olduğunuz bilgisayar servisi firmaları aracılığı ile yapmaya kalkışmayınız. Veri kurtarma işlemi, bu konuda bilgi, tecrübe ve geçmişe sahip firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir.
hddVeri kaybına uğramamak için alınması gereken önlemler • Yedekleme – Günümüzde her türlü verinin yedeği, kolaylıkla alınabilmektedir. Önemli verilerinizin, programlarınızın ve dokümanlarınızın güncel yedeklerini bulundurunuz ve sıklıkla yedeklerinizin erişilebilir olduğunu kontrol ediniz. Birçok kullanıcı sürekli yedek aldığını düşünmekte, ancak bir arıza durumunda yedeklerin eski veya ulaşılamaz durumunda olduğunu farketmektedir. • Antivirüs kullanımı – Veri kayıplarının önemli bir kısmına virüsler neden olmaktadır. Kullandığınız işletim sistemi ne olursa olsun mutlaka güvenilir bir antivirüs yazılımı edinin ve internet üzerinden sürekli olarak güncelleme yapın. • Daha fazla bellek – Sisteminizin sahip olduğu RAM ne kadar fazla olursa, hardiskinize erişim de aynı oranda azalacaktır. Sistem hafızası dolduğunda, harddisk önbellek yaratmak için hafıza olarak kullanılmaya başlar. Bu durum, herhangi bir arızada veri kaybına uğrama olasılığınızı arttırır

 

14 Kasım 2016 Saat : 1:34
admin
devamını oku
Acer servisi,laptop bursa,osmangazi bilgisayar servisi,bilgisayar tamircisi,laptop tamirisi Son Yazılar FriendFeed
Yerinde Bilgisayar Tamiri
reklam
reklam
reklam

Bilgisayar Tamirhanesi

Bilgisayar Tamirhanesi bilişim sistemleri konusunda uzman kadrosuyla notebook tamir bakım, masaüstü bilgisayar tamir bakım ve tablet tamir bakım servisi olmak üzere 2010 yılından beri kaliteli hizmeti tercih eden müşterilerimize profesyonel çözümler sunmaktayız.

Bize Ulaşın

7/24 Destek Tüm Bilişim Destek İhtiyaçlarınız için Yanınızdayız

Arıza Bildirimi

1

Cihaz Teslim Alımı

1

Arıza Tespit

1

Teslimat

1

Bize Ulaşın

1

1

1