Hometech Tablet Tamiri Yapılan Çalışmalar

Bilgisayar Tamiri | Hometech Tablet Tamiri Yapılan Çalışmalar
 • Hometech & Tablet Onarımı
 • Hometech Tablet PC anakart tamiri ve değişimi.
 • Hometech Tablet PC Ekran değişimi
 • Hometech Tablet PC dokunmatik okuyucularının temizlenmesi ve değişimi,
 • Hometech Tablet PC batarya hücrelerinin yenilenmesi,
 • Hometech Tablet PC Batarya Değişimleri,
 • Hometech Tablet PC Dokunmatik Ekran değişimi,
 • Hometech Tablet PC Room Yüklemesi ve Android/IOS /windos Güncellemesi,
 • Hometech Tablet PC kasa kapak degişimi,
 • Hometech Tablet PC şarj adaptörü tamiri degişimi,
 • Hometech Tablet PC şarj yapmama sorunu giderilmesi,
 • Hometech Tablet PC tüm sistem arızalarının giderilmesi,

Bursa hometech servisi olarak hizmet vermekteyiz.Kısa bir süre içerisinde Hometech tablet tamiri yapabilen ekibimize güvenebilir ve onarımı tamamlanmış tabletinizi zamanında size teslim edeceğimize emin olabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ve hizmetinizle tablet arızalarınızda mükemmel çözüm önerilerimiz ile sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

11 Ocak 2017 Saat : 4:30
admin
devamını oku

Bursa Tablet Tamiri

Bilgisayar Tamiri | Bursa Tablet Tamiri

Günümüzün en popüler elektronik aletleri arasında bulunan ve artık yavaş yavaş PC ve laptopların yerini almaya başlayan tabletler, hiç beklemediğiniz anlarda ve genellikle önemli zamanlarda arızalanarak sizin için ciddi problemlere sebep olabilir.

Böyle bir durumda mutlaka profesyonel bir şekilde bursa tablet tamiri yapmakta olan teknik servislerden hizmet almaya özen göstermelisiniz. Son derece hassas bir mekaniğe sahip olan tabletlerde öncelikle arızanın sebebi inceleme sonucunda tespit edilmeli ve sonrasında gereken onarım işlemleri tamamlanmalıdır.

Tablet arızaları dokunmatik, ekran, şarj soketinde meydana gelen donanımsal arızalar olabileceği gibi yazılımsal arızalardan da kaynaklanabilmektedir.

Bu konuda en iyi tespiti bursa tablet tamiri konusunda uzman olan ve tabletlerin mekaniği konusunda profesyonel bilgiye sahip olan kişiler yapabilmektedirler.

Teknik servisimizde bulunan alanında uzman ve deneyimli kadromuzla tablet arızalarınızda her zaman sizin yanınızdayız. Kısa bir süre içerisinde bursa tablet tamiri yapabilen ekibimize güvenebilir ve onarımı tamamlanmış tabletinizi zamanında size teslim edeceğimize emin olabilirsiniz.

Profesyonel ekibimiz ve hizmetinizle tablet arızalarınızda mükemmel çözüm önerilerimiz ile sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

11 Ocak 2017 Saat : 11:51
admin
devamını oku

Tablet Ekran Kırıldı

Bilgisayar Tamiri | Tablet Ekran Kırıldı

Tablet teknolojisi her geçen gün kendisini geliştiriyor. Eskisine göre çok daha modern ve çok farklı imkânlar sunan tabletler piyasaya sürülüyor. Tabletlerin şık bir görünüme sahip olması için üretici firmalar kalınlığına oldukça fazla dikkat ediyorlar.

Eskisine göre çok daha ince olan tabletler, daha şık bir görüntü sunuyor. Ancak tabletlerin ince olması tablet ekranı kırıldı şikâyetiyle servislere başvuran kişilerin sayısının da artmasına sebep oldu.

Çok az bir yükseklikten dahi düşürülen tabletlerin ekranlarında kırıklar ya da çatlaklar meydana gelebiliyor.

Tablet ekranı kırıldı şikâyetiyle karşı karşıya kalmamak için ekran koruyucular kullanılabilir.

Tabletin tamamını saran bu koruyucular darbelerde ve yere düşme durumlarında tabletleri korumaktadırlar. Bu koruyucular belirli bir yüksekliğe kadar koruyabilse de masadan ya da elden düşme durumlarında ekrana bir zarar gelmez.

Eğer tabletin ekranı bir şekle çatlamış ya da kırılmış ise tablet tamiri yapan işyerlerine başvurulması gerekir. Bu işyerlerinde ekranların model ve markaya göre orijinalleri ile değişimleri yapılabilir. Bu ekranların fiyatları üretici markalara göre değişiklik gösterir.

11 Ocak 2017 Saat : 11:47
admin
devamını oku

Tablet Tamiri Yapılan Diğer Çalışmalar

Bilgisayar Tamiri | Tablet Tamiri Yapılan Diğer Çalışmalar
 • Tablet Onarımı
 • Tablet PC anakart tamiri ve değişimi.
 • Tablet PC Ekran değişimi
 • Tablet PC dokunmatik okuyucularının temizlenmesi ve değişimi
 • Tablet PC batarya hücrelerinin yenilenmesi
 • Tablet PC Batarya Değişimleri
 • Tablet PC Dokunmatik Ekran değişimi
 • Tablet PC Room Yüklemesi ve Android/IOS /windos Güncellemesi
 • Tablet PC kasa kapak degişimi
 • Tablet PC şarj adaptörü tamiri degişimi
 • Tablet PC şarj yapmama sorunu giderilmesi
 • Tablet PC tüm sistem arızalarının giderilmesi
11 Ocak 2017 Saat : 11:46
admin
devamını oku

TABLET İÇ EKRAN DEĞİŞİMİ

Bilgisayar Tamiri | TABLET İÇ EKRAN DEĞİŞİMİ

Özellikle tabletlerin ekranları ufacık bir darbe ile arızalanabilecek kadar hassastır. Bu nedenle genellikle tablet ekranlarına gelen darbeler ya da sıvı dökülmesi gibi problemler tablet iç ekran değişimi gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır.

Eğer tabletinizin ekranı kırıldıysa, çatladıysa, ekran görüntüsü net değilse ya da renkleri eskisi kadar canlı değilse mutlaka konusunda profesyonel olan bir uzmanın gereken incelemeyi sağlayarak onarımı gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Kimi zaman ekran arızaları ilk olarak ekran değişimini gerekli kılmasa da zaman içerisinde onarılmadığı için arıza daha da büyüyerek tablet iç ekran değişimi dışında bir çare bırakmamaktadır.

Bu nedenle ekranda yaşanan ufak arızalarda bile mutlaka uzman bir teknik ekipten yardım almalı ve ekran tamirinin yapılmasını sağlamalısınız.

Teknik servisimizin profesyonel ekibi tablet ekran değişimi konusunda size memnuniyetle yardımcı olacak ve en mükemmel hizmeti uygun fiyat seçenekleri ile sunacaktır. Tüm tablet arızalarınız için ekibimize rahatlıkla güvenebilirsiniz.

11 Ocak 2017 Saat : 11:44
admin
devamını oku

Bilgisayar nasıl temizlenir

Bilgisayar nasıl temizlenir

Hayatımızın değişmez parçası haline gelen bilgisayarlar nasıl temizlenir? Tamiri nasıl yapılır? Bir bilgisayarın entegre bileşenleri herhangi bir anormallikte performansa zarar verebilir ancak bazı genel sorunları kişisel düzeyde giderebiliriz. Etkili bilgisayar onarım ipuçları ve bunları uygulayacak birkaç hile mevcut.

bilgisayar-nasil-temizlenir-tamiri-nasil-yapilir-3908-615-320

10 Ocak 2017 Saat : 9:53
admin
devamını oku

Bilgisayar Kasası Toplama

Bilgisayar Kasası Toplama

Bilgisayar Kasası Nasıl Toplanır?

Bilgisayar kasası toplamayı hep isteriz ama asla cesaret edemeyiz. Bilgisayar kasası nasıl toplanır bilmek isteriz tabi ama bilsek bile kendimiz bunu yapmayız genellikle biz bilgisayar kasası nasıl toplanır? pf noktaları nelerdir? diye internette bir araştırma yaptık. SDN de yayınlanan güzel bir bilgisayar toplama dersi üstelik resimi olarak yayınlanmış bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. Bu yazıyı okuduktan sonra artık bilgisayar kasalarının nasıl toplandığını emin olun iyice öğreneceksiniz. Ama gene de siz kendiniz toplamayın. 🙂 Yazıyı hazırlayanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Bilgisayar ürünleri satan bir mağazaya gittik, listesini çıkarttığımız bütün ürünleri aldık ve evimize geldik. Peki bu parçaları nasıl birleştirip de Voltron’u.. pardon bilgisayarı oluşturacaksınız? Sorunuzun cevabını bulmak için Foto-Ders’imize buyurabilirsiniz.

030314_1822_bilgisayark1

Bilgisayarımızın içini açmadan önce, hazır bulundurmamız gerekenler: 1- Mıknatıslı bir tornavida. 2- Kasanızın içinin yeterince ferah olması için sağa sola takacağımız kablo kelepçeleri.

030314_1822_bilgisayark2

Yeni kasamızın içindeki kabloların uçlarındaki poşet kıvamındaki koruyucuları çıkarıyoruz ve düğüm açılmış kabloları bir güzel çözüyoruz. Aslında dilerseniz çözmeyebilirsiniz de, size kalmış.

030314_1822_bilgisayark3

Anakartımızla işlemcimiz birbirlerini kesiyorlar. Sonunda ne olacak biz de merak ediyoruz.

030314_1822_bilgisayark4

İşlemcinin arka tarafındaki plastiği ve anakarttaki işlemci yuvasının içindeki plastik koruyucuları çıkarıp, işlemciyi yuvaya oturtuyoruz. Yuvaya oturturken işlemcinin doğru yöne baktığınden emin olun ve işlemciyi dikkatlice yerleştirin.

10 Ocak 2017 Saat : 9:47
admin
devamını oku

Mavi Ekran Hatası ve Çözümü Nasıl Yapılır

Bilgisayar Tamiri | Mavi Ekran Hatası ve Çözümü Nasıl Yapılır

Mavi Ekran Hataları – BSOD

 

Mavi ekran hataları – BSOD “Blue Screen of Death” olarak da bilinir, her zaman hoş karşılanmayacak şekilde ansızın karşımıza çıkarlar. Mavi Ekran Hataları ile ilgili daha önce bir tecrübeniz yok ise bilgisayarınızı bir Bilgisayar Servisi ‘ne götürmenizi tavsiye ederiz.

 

Mavi Ekran Hataları Microsoft Windows işletim sistemlerinin kritik bir hata ile karşılaştığında ve bilgisayarınızın yürütülmesine engel olacak durumlarda yeniden başlatılmasına mecbur bırakan bir durumdur. Bu işlemin sonunda yüksek olasılık kayıt etmediğiniz mevcut tüm çalışmalarınızı kaybedeceksiniz anlamına gelir.

 

Mavi ekran sorunları, kullanıcının tecrübe edebileceği en kötü hatalardan biridir, aksine bir programın hata verip tüm bilgisayarı etkilemesinden çok mavi ekran hataları bozuk donanım bileşenlerinden veya donanım yazılımlarından kaynaklanmaktadır.

 

Mavi Ekran Hatası Neden Olur?

 

Mavi ekranlar genellikle bilgisayarınızın donanım aygıtları ile veya bu aygıtların donanım sürücü yazılımlarından doğan sorunlardan kaynaklanmaktadır. Bilgisayarlarınızda kullandığınız standart yazılımlar “Muhasebe, Oyun” Mavi Ekran hatalarını vermezler. Bu tip programlardan doğan hataları düzeltmek için Sistem Kurtarma – Geri Yükeleme yaparak üstesinden gelebiliriz.

 

Oyun veya diğer yazılımların bozulması durumunda Windows işletim sistemi yürütmesi kesinlikle durmaz, bu yazılımlar dip yazılımlar değillerdir ve Windows ‘un kernel dosyaları ile çalışmazlar. Mavi ekran hatası Windows işletim sisteminin kernel dosyaları ile çalışan donanım sürücüleri ile bu donanımların sağlıklı çalışmamasından kaynaklanır.

 

Mavi ekran hataları, Windows bir “DUR Hatası” ile karşılaştığında meydana çıkar. Bu kritik mavi ekran hatası Windows işletim sisteminin durmasına ve bozulmasına sebep olur. Windows işletim sisteminin burada tek yapabildiği sistemi durdurmak ve yeniden başlamasına yardımcı olmaktır.

 

Bu veri kaybına sebebiyet verir, programlar açık olan çalışmalarınızı kayıt edebilecek kadar zaman bile bulamadan Windows sistemi yeniden başlamaya zorlar.

 

Mavi ekran hatası aldığınızda, Windows otomatik olarak bir “minidump” dosyası yaratır. Bu dosyanın içinde mevcut problem hakkında bilgiler vardır, bu dosyayı hard diskinize kayıt edecektir. Daha sonra bu minidump dosyasını açarak mavi ekran hatanız hakkında bilgi alabilmeniz için kendi tarzında hata kodları üretir. Bu kodları Windows sorun merkezi ile paylaşarak sorun için çözüm arayabilirsiniz.

2 Ocak 2017 Saat : 10:44
admin
devamını oku

Windows’taki Mavi Ekran (Blue Screen) Sorunu Çözümü

Windows’taki Mavi Ekran (Blue Screen) Sorunu Çözümü

Bilgisayarın neredeyse her işi yapabildiği günümüzde artik herşey onlar sayesinde işimizi kolaylaştırıyor, bilgisayarlar da insanlar gibi hastalanıyorlar.Bir bilgisayar kullanıcısının karşılaşmak istemediği bilgisayar problemlerinin başında Mavi Ekran (Blue Screen) hatası gelir.

Mavi Ekran (Blue Screen)  hatası Windows’un bu problemden kurtulmak isteyipte bir türlü çözemediği, bilgisayarın birden kilitlenip  ekranın aniden mavişleştiği hata ekranına Mavi Ekran Hatası denilmektedir.Mavi Ekran Hataları Windows’un donma hatası olarakta bilinir.Bilgisayarın kısa devre yapması diye söyleyebiliriz. Windows bu hata ile karşılaştıktan sonra yeni işletim sistemlerinde bu sorunu tamamen yok etmek için çok çaba harcadı. Windows XP,Vista, 7‘nin mavi ekran hatası birbirine çok benzemektedir

mavi1

Microsoft Windows 8 ile bu sorundan kurtulmayı umut ediyordu ama büyük bir hayal kırıklığına uğradi ve sadece Mavi Ekran sorunun Windows 8’le birlikte sadece ekran görüntüsü değişmiş.

mavi3

Mavi Ekran Problemi bilgisayar işletim sistemlerinin yani sira Windows Phone‘larinda da ayni sorunlar var.

2 Ocak 2017 Saat : 10:40
admin
devamını oku

Mavi Ekran Hataları Listesi Ve Çözümleri

Bilgisayar Tamiri | Mavi Ekran Hataları Listesi Ve Çözümleri

Mavi Ekran Hataları Listesi ve Mavi Ekran Hatası Çözümleri

DUR hataları (Mavi ekran hataları Windows sistemde ciddi bir hata aldığında bilgisayarın zarar görmemesi için sistemi durdurur. Mavi ekran hataları, bazen donanımınız da ki bir arızadan bazen, yüklediğiniz yanlış-dijital imzasız bir sürücüden, bazen virüslerden, bazen de bazı yazılımsal problemler yüzünden ortaya çıkabilir.
DUR (Stop) hatalarını gidermek çok zor olabilir. Neyse ki, tüm mavi ekran hata kodlarının sebebini incelemek için bu kodların kısa çözüm özetleri mevcuttur.
Windows kurulumları sırasındaki hataların büyük bir çoğunluğu ram arızalarından kaynaklanır. Bu genelde mavi ekran, resetlenme gibi değişiklik gösterebilir.Kurulum sırasındaki her mavi ekran hatasını da ram e bağlamak yanlıştır burada hata kodunun önemi büyüktür. Her mavi ekran hatasının bir kodu bulunur bu kodların hangi problem yüzünden çıktığını tespit etmenin en iyi yöntemi hata kodunu sorgulamaktır.
Mavi ekran hatanızın çözümünü öğrenmek için aşağıdaki listeden hata kodunuzu arayabilirsiniz. Hata kodları 0 ile 15999 arası numaralar ile sınıflandırılmıştır. Hatanızın kodu hangi rakam aralığındaysa o kategoriye gidip hata kaynağını öğrenebilirsiniz.

Not: (Windows Sistem Hataları MSDN ingilizce kaynağından Translate ile Çevrilmiştir içerik çok büyük olduğundan dolayı birebir çeviri işlemi yapılmamıştır)

Orjinal İngilizce içerik Microsoft MSDN Kitaplığı


Yukarıdaki listenin dışında Microsoft kaynağından alınan en çok karşılaşılan hatalaraşağıdaki gibidir.

2 Ocak 2017 Saat : 10:36
admin
devamını oku
Acer servisi,laptop bursa,osmangazi bilgisayar servisi,bilgisayar tamircisi,laptop tamirisi Son Yazılar FriendFeed
Yerinde Bilgisayar Tamiri
reklam
reklam
reklam

Bilgisayar Tamirhanesi

Bilgisayar Tamirhanesi bilişim sistemleri konusunda uzman kadrosuyla notebook tamir bakım, masaüstü bilgisayar tamir bakım ve tablet tamir bakım servisi olmak üzere 2010 yılından beri kaliteli hizmeti tercih eden müşterilerimize profesyonel çözümler sunmaktayız.

Bize Ulaşın

7/24 Destek Tüm Bilişim Destek İhtiyaçlarınız için Yanınızdayız

Arıza Bildirimi

1

Cihaz Teslim Alımı

1

Arıza Tespit

1

Teslimat

1

Bize Ulaşın

1

1

1