Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası Çözümü

Bilgisayar Tamiri | Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası Çözümü

Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası Çözümü

Sorun hard disk nedeniyle meydana gelmiyor ise windows dosyalarımızı gözden geçirmemiz lazım, bunun için sistem geri yükleme, bilgisayarı onarma seçeneklerini denememiz gerekecektir.

Yine bilgisayarı “F8” tuşu ile başlatın ve sistem onarımını seçiniz ve windows’u onarmayı deneyiniz. Ancak onarma işlemi yapamazsanız, kesin çözüm bilgisayarı Formatlamak olacaktır.

Bilgisayarı formatladığınız zaman verilerin gideceğinizi biliyorsunuz. Peki önemli verileriniz var ancak format sırasında gitmesini istemiyor, bu verileri kurtarmak istiyorsanız.

Windows açıldıktan sonra gelen siyah ekran hatası için söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Konu hakkında soru ve tavsiyeleriniz için lütfen yorum  yapınız.

14 Ocak 2017 Saat : 12:28
admin
devamını oku

Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası

Bilgisayar Tamiri | Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası hakkında birkaç bilgi paylaşacağım.

Windows üzerine nadir görünen hatalardan birisidir. Birçok kişi bu hatanın donanımdan kaynaklanabileceğini düşünmektedir. Ancak bu hatanın donanımdan kaynaklanma ihtimali %10kadar düşük bir ihtimaldir. Bu ihtimal ise RAM’dir.

Ancak bu hata genelde bozulan hard disk ya da windows sistem dosyalarından kaynaklanmaktadır. Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası, genelde windows logosu geldikten sonra başlangıç ekranı (Masaüstü) gelmeden önce görünür ve bazen mouse imleci ekranda görülebilir bazen ise görünmez. Bu hatayı gidermek için üç farklı yöntemden söz edeceğim birinden biri kesin olacaktır.

14 Ocak 2017 Saat : 12:27
admin
devamını oku

Sony Laptop Ve Notebook Tamiri Nasıl Yapılır ?

Bilgisayar Tamiri | Sony Laptop Ve Notebook Tamiri Nasıl Yapılır ?

SONY LAPTOP ve NOTEBOOK TAMİRİ NASIL YAPILIR ?

Sony Laptopların ekran sistemleri Sony Led veya Sony LCD olarak üretilmektedir. Bu donanımlar oldukça ince ve hassastır. Bu nedenle ufak bir darbe ya da baskıda dahi çatlayabilir, kırılabilir. Kırık ve çatlak gibi durumlarda tamir söz konusu değildir. Bu durumlarda direk olarak değişim yapılmaktadır. Değişim işlemi oldukça dikkat ve tecrübe isteyen bir süreç olduğu için profesyonel bir ekip ile çalışılması çok önemlidir.

– Sony laptop notebook ekranım kırıldı ne yapmalıyım ?
– Sony laptop notebook ekran görüntüsü silik ?
– Sony laptop notebook ekranımda renk bozukluğu var?
– Sony laptop notebook ekranında ölü piksel var ?

Bu ve bunun gibi arızalar yaşıyorsanız servisimiz size gerekli hizmeti sağlayacaktır.

14 Ocak 2017 Saat : 10:52
admin
devamını oku

Bursa Asus Telefon Teknik Servis Ekran

Bilgisayar Tamiri | Bursa Asus Telefon Teknik Servis Ekran

Bursa Asus Telefon Teknik Servis Akıllı Cep Telefonları – Tablet – Masaüstü ve Dizüstü bilgisayar tamir servisi hizmeti sunmaktayız.

Bursa Asus Cep Telefonu Teknik Servisi olarak cihazınızın arıza durumuna göre ortalama 1 – 3 saat içerisinde problemlerinizi çözmekteyiz. (Firmamıza getirilen cihazlar için geçerli süredir.)

Tüm Türkiye’den Ve Bursa dan cihazınızı bize gönderebilirsiniz.

Teknisyenlerimiz tarafından cihazınız kontrol edildikten sonra onayınız ile probleminizi çözerek hızlı bir şekilde size tekrar ulaştırmaktayız.

Değiştirilen Yedek Parça tarafımızdan 1 (Bir) ay garantilidir. (Onarım Sonrasında Darbe – Kırılma – Sıvı Temas Gibi Durumlar Garanti Kapsamına Girmemektedir.)

Asus Bursa Servis  olarak cihazınızda oluşan ses problemi, sıvı temas, pilin şarj olmaması, kendiliğinden açılıp kapanma, yan buton ve ana butonun bozulması, şarj soketi arızası, kamera sorunu, cihaza görüntü gelmemesi, dokunmatik cam kırılması, hafıza kartı, sim kartı yuvası, rom – root – yazılım sorunları, Android – ios yazılım yükselteme, kablosuz ağ (Wifi) sorunu gibi bir çok arızayı hızlı bir şekilde gidermekteyiz.

14 Ocak 2017 Saat : 10:48
admin
devamını oku

Bursa Sony Xperia Teknik Servisi

Bilgisayar Tamiri | Bursa Sony Xperia Teknik Servisi

Bursa Sony Xperia Teknik Servis Akıllı Cep Telefonları – Tablet – Masaüstü ve Dizüstü bilgisayar tamir servisi hizmeti sunmaktayız.

Bursa Sony Xperia Teknik Servis Ka Bilişim Sony Xperia Cep Telefonu Teknik Servisi olarak cihazınızın arıza durumuna göre ortalama 1 – 3 saat içerisinde problemlerinizi çözmekteyiz. (Firmamıza getirilen cihazlar için geçerli süredir.)

Teknisyenlerimiz tarafından cihazınız kontrol edildikten sonra onayınız ile probleminizi çözerek hızlı bir şekilde size tekrar ulaştırmaktayız.

Değiştirilen Yedek Parça tarafımızdan 1 (Bir) ay garantilidir. (Onarım Sonrasında Darbe – Kırılma – Sıvı Temas Gibi Durumlar Garanti Kapsamına Girmemektedir.)

Bursa Sony Xperia Teknik Servis olarak cihazınızda oluşan ses problemi, sıvı temas, pilin şarj olmaması, kendiliğinden açılıp kapanma, yan buton ve ana butonun bozulması, şarj soketi arızası, kamera sorunu, cihaza görüntü gelmemesi, dokunmatik cam kırılması, hafıza kartı, sim kartı yuvası, rom – root – yazılım sorunları, Android – ios yazılım yükselteme, kablosuz ağ (Wifi) sorunu gibi bir çok arızayı hızlı bir şekilde gidermekteyiz.

14 Ocak 2017 Saat : 10:43
admin
devamını oku

Bursa Samsung S8 Ve Edge Telefon Servisi Ekran Değişimi

Bilgisayar Tamiri | Bursa Samsung S8 Ve Edge Telefon Servisi Ekran Değişimi

Samsung S8 Telefon Ekran Arızası
Samsung S8 Telefon marka cep telefonları ; ekranlarında dış etkenlerden kaynaklı yada uzun süre kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan ekran beyazlaşması, renk kaybı, piksel kaybı, yazılarda karışma, dokunmatik hassasiyeti ve görüntü kayıpları oluşmaktadır. Bu gibi oluşan arızalara hızlı ve garantili çözümler  tarafından üretilmektedir.

Samsung S8 Telefon Ses Arızası
Samsung S8 Telefon marka cep telefonları ; hoparlör ve mikrofondan oluşan ses alış verişini sağlayan teknik malzemelerin tozlanma ve tıkanma gibi doğal sebeplerle performansını yitirebilmektedir . Bu gibi oluşan arızalara hızlı ve garantili çözümler tarafından üretilmektedir.

Samsung S8 Telefon Şarj Arızası
Samsung S8 Telefon marka cep telefonları ; genellikle uyumsuz şarj cihazı kullanımı sonucunda gerçekleşen şarj ve batarya problemlerine rastlanmaktadır. Bu gibi oluşan arızalara hızlı ve garantili çözümler tarafından üretilmektedir.

Samsung S8 Telefon Yazılım Gereksinimleri
Samsung S8 Telefon marka cep telefonları ; açık kaynak kodlu Windows mobile ve Android işletim sistemi kullanması sebebi ile kullanıcılarına özgür bir kullanım sunmaktadır. Bu da yazılım programcılığında tecrübesi olan kullanıcıların işletim sistemi üzerinde değişiklikler yaparak cihaz yazılımlarını kişiselleştirebilmesi anlamına gelmektedir. Twos Mobile bu gibi durumlarda cihazlara fabrika tarafından yüklenen orijinal Rom`ları yüklemektedir. Ayrıca ilave patch uygulamaları, sim kilitleri ve yazılımsal arızalar tarafından giderilmekte ve uygulanmaktadır.

Samsung S8 Telefon Soket Bağlantı Arızası
Samsung S8 Telefon marka cep telefonları ; data kablosu ve kulaklık kablosu bağlantı arızaları görülmektedir. Dış etkenlere bağlı olarak oluşan temas ve oksitlenme gibi etkenlere bağlı arızalara hızlı ve garantili çözümler tarafından üretilebilmektedir.

Samsung S8 Telefon Elektronik Board Arızası
Samsung S8 Telefon marka cep telefonları ; darbe, sıvı teması ve farklı dış etkenler sebebiyle oluşan elektronik arızalar görülmektedir. Bu gibi oluşan arızalara hızlı ve garantili çözümler tarafından üretilmektedir.

Samsung S8 Telefon Kasa Problemleri ve Gereksinimleri
Samsung S8 Telefon marka cep telefonları ; zamana bağlı aşınma sebebiyle dokunmatik lens, metal çerçeve, arka kapak, orta kasa yıpranmasına bağlı değişim ihtiyaçları gündeme gelmektedir. Bu gibi ihtiyaç ve sorunlara hızlı ve garantili çözümler tarafından üretilmektedir.

Samsung S8 Telefon LCD Ekran Değişimi
•Samsung S8 Telefon Dokunmatik Değişimi
•Samsung S8 Telefon Anakart Onarımı
•Samsung S8 Telefon Sıvı Teması Onarımı
•Samsung S8 Telefon Pil Değişimi •Samsung S8 Telefon Wi-Fi Sorunu
•Samsung S8 Telefon Kulaklık Soket Filmi
•Samsung S8 Telefon Şarj Soketi
•Samsung S8 Telefon Arka Panel Değişimi
•Samsung S8 Telefon HOME Buton Değişimi •Turkcell T60 Kapanma Sorunu
•Samsung S8 Telefon Açılmama Sorunu
•Samsung S8 Telefon Zil Sesi Gelmeme Sorunu
•Samsung S8 Telefon Mikrofon Sorunu

Bursa Samsung S8 Ve Edge Telefon Servisi Ekran Değişimi

14 Ocak 2017 Saat : 10:39
admin
devamını oku

Lg G5 Ekran Tamir Servisi

Bilgisayar Tamiri | Lg G5 Ekran Tamir Servisi

Bursa da Ve Kargo Yoluyla Türkiyenin Her Bölgesine Teknik Destek Hizmetimiz Vardır.

Lg G5 Tamiri Teknik Destek İçin Bize Ulaşın. 

Lg G5 Telefon Özellikleri Hakkın da Bilgi İçin Bize Ulaşabilirsiniz.

Lg G5 Ekran Tamir Servisi – Dokunmatik Değişimi Teknik Destek

 • Lg G5 Dokunmatik Sorunu Ve Değişimi.
 • Lg G5 Ekran Sorunu Ve Değişimi
 • Lg G5 Şarj Soketi Tamiri Servisi
 • Lg G5 Sıvılı Cihaz Tamiri Servisi
 • Lg G5 Düşmeye Dayalı Hasarların Onarımı.
 • Lg G5 Kasa Değişimi Tamiri.
 • Lg G5 Kırılmaz Ekran Değişimi.
 • Lg G5 Ön Cam Çizilmesi.
 • Lg G5 Yazılımsal Sorunları Tamiri.
 • Lg G5 Wifi Sorunu Tamir servisi.
 • Lg G5 Şebeke Sorunları Tamiri Servisi.

Lg G5 Telefonlarda Teknik Arızaları Ve Ekran, Dokunmatik, Ve Benzeri Sorunların Giderilmesini Kapsayan Servisimizden Sizde Hizmet Almak İçin Bize Ulaşabilirsiniz.

14 Ocak 2017 Saat : 10:33
admin
devamını oku

Notebook Anakart Chipset Değişimi Ve Onarımı Servisi

Bilgisayar Tamiri | Notebook Anakart Chipset Değişimi Ve Onarımı Servisi

Ekran kartı vga görüntü chip tamiri yenileme, yükseltme, onarma işlemleri fiyatı: 170.00 TL
Bios chipset şifre kırma ve anakart bios değişimi: 160.00 TL
Laptop chip fiyatları için bizi arayınız. cip, ayo, kuzey güney köprü, intel, ati, nvidia, usb, jack, power, klavye soketi, ram transtör vb. birçok malzemeleri toptan perakende olarak bizden temin edebilirsiniz.

Genel laptop cipsetin yol açtığı sorunlar sorunları;
Laptop açılmıyor ve ışıkları yanmıyor
laptop elektrik almıyor veya şarj giriş yeri oynatınca doluyor
açılıyor ama görüntü yok ve açılıp kapanma sorunu
laptop hiç açılmıyor, klavye soketi oturmuyor
usb kısa devre yaptırıyor laptop kapanıyor
ekran kartı lcd ekranda 6 parçaya bölündü gibi birçok sorunlarda bize ulaşabilirsiniz.

Anakart chip tamiri mümkün olan laptop markaları;
HP PAVİLİON dv2000 dv5000 dv6000 dv9000 dv6 dv5 dv2 dm3 dv3
ASUS f3 f6 f8 f9 n51x51 n61 n60 k50, MSI, SONY VAIO, ACER aspire 5520 5520g 5710 5820 5000,
TOSHİBA satellite l100 a200 a300 u400 a500 l500 u500, CBOX, KEYSMART, DELL inspiron 6000 6400 1525 1545 xps serisi,
DATRON tw3 tw7, BENQ joybook a52 a53 r55 r56, CREA, CASPER nirvana, BEKO, ARÇELİk, COMPAQ mini, PACKARD BELL easynote tj65 tj72 tj75 tj85, NEC, LG r400 r40 r500, VESTEL, IBM lenovo g550a g530 y550 y560, FİJİTSU SİMENS amilo pro serisi, EXPER, EXCORT, SAMSUNG r510, r520

14 Ocak 2017 Saat : 10:30
admin
devamını oku

Notebook Chipset Tamiri ve Arızaları

Bilgisayar Tamiri | Notebook Chipset Tamiri ve Arızaları

Notebooklarda rastlanan arızalardan çoğu “Chipset” arızasıdır. Notebookların aşırı ısınması, soğutma ünitelerinin tıkanması, yatak, çekyat yada koltuk üstünde kullanılmasından dolayı soğutma sistemleri hava alamayarak cihazı soğutamamakta, bu durum chipset adı verilen anakart üzerinde monteli entegre yada entegreleri kullanılmaz hale getirmektedir.

Bilgisayarınıza en az yılda bir periyodik bakım yaptırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde soğutma bölgesi ve ızgaralar zamanla, toz ve benzeri maddelerle dolmaya başlar. Buda hava sirkülasyonunu olumsuz etkiler. Soğutmayı başarılı yapamayan bilgisayarınız

belirli işlemlerde haddinden fazla ısınacağından dolayı donma, geç algılama, performans kayıpları ve bir süre sonra görüntü gelmemesine sebep olur. Ekrandaki görüntüler parça parça olacaktır, çizgiler, garip nesneler, 3 bip uyarısı gibi belirtiler meydana gelecektir. Yeterli soğutmayı yapmayan bilgisayarınız, termal macun denilen ısı ileten maddeyi de etkisiz hale getirir.

Lehim hücreleri belirli ısılarda genleşir ve zamanla lehimler çürür. Birçok firmanın yaptığı gibi sadece ısıtılıp müşteriye teslim edilmesi doğru değildir. Firmamız bu tarz onarımlarda lehim yenileme uygulamasına gitmektedir. Bu işlem için de 180 gün garanti vermekteyiz.

Firmamız anakartınızın üzerinde yer alan önemli parçalara BGA reballing lehim yenileme hizmetini garantili ve sorunsuz bir şekilde vermektedir.

Chipset anakart üzerine tekrar belirlenen değerlerle takılır.
Not: Chipset değişimi sonrası yanıt alınamazsa chipset yenisi yenisi ile değiştirilir. Uzun süreli test sonrasında çalışan anakartınızın tekrar sorun çıkarmaması için,
soğutucu bloğu üzerinde değişiklikler yaparak teslim etmekteyiz.

Chipset arızalarının giderilmesi, bilgi, beceri, yetenek ve uzun süreli test gibi zaman alan süreçler gerektirir.

VIA Chipset

VIA VT8237A Notebook Chipset

VIA VN896 Notebook Chipset

SIS Chipset

SIS 671DX Notebook Chipset

SIS 968 Notebook Chipset

SIS M672 Notebook Chipset

AMD & ATI Chipset

AMD 216-0834065 Notebook Chipset

ATI 216-0683013 Notebook Chipset

AMD 216-0846009 Notebook Chipset

AMD 216-0858020 Notebook Chipset

AMD 216-0841036 Chipset Sıfır

ATI 216-0772000 Notebook Chipset

NVIDIA MCP77MV-A2 SIFIR Chipset

INTEL SR1SF N2920 SIFIR CELERON İŞLEMCİ

INTEL SR1YW N3540 PENTIUM İŞLEMCİ

14 Ocak 2017 Saat : 10:21
admin
devamını oku

Notebook Chipset Arızaları

Bilgisayar Tamiri | Notebook Chipset Arızaları

Notebooklarda rastlanan arızalardan çoğu “Chipset” arızasıdır. Notebookların aşırı ısınması, soğutma ünitelerinin tıkanması, yatak, çekyat yada koltuk üstünde kullanılmasından dolayı soğutma sistemleri hava alamayarak cihazı soğutamamakta, bu durum chipset adı verilen anakart üzerinde monteli entegre yada entegreleri kullanılmaz hale getirmektedir.

Chipset Arızası nasıl giderilir?

Çoğu firma yada servisin, “Bu cihaz hurda artık” yada ” Anakartı değişmesi gerekli” diyerek müşteriye iade ettiği notebookların chipleri değiştirildiği takdirde çalışır duruma gelmektedir.Sayılı firmalarda bulunan BGA Rework Station chipset montaj ve sökme cihazlarımız ile chipset, notebook anakartı üzerinden sökülerek yenisi takılmaktadır. Bu şekilde müşteri, anakart satın alma maliyettinden kurtulmakta, chipseti değişen cihazı tekrar çalışmaktadır. Bilteknikpc’de chipset değişimi yapılan cihazlar, 6 (altı ) ay servis garantisindedir.

 

Nvidia Chipset

NVIDIA GF-GO7600-N-A2 Notebook Chipset

NVIDIA GF-GO7600-H-N-B1 Chipset

NVIDIA GF-GO7300-N-A3 Notebook Chipset

NVIDIA N10M-GE1-B Notebook Chipset

NVIDIA N12P-GE-A1 Notebook Chipset

NVIDIA N11M-GE2-S-B1 Chipset

NVIDIA GF-GO7200-B-N-A3 Chipset

NVIDIA N15S-GT-B-A2 Chipset

Intel Chipset

INTEL AC82GL40 Notebook Chipset

INTEL AC82GM45 Notebook Chipset

INTEL BD82HM55 SLGZS Chipset

INTEL BD82QM77 SLJ8A Chipset

INTEL BD82HM75 SLJ8F Chipset

INTEL BD82H61 SLJ4B Chipset

Yapılan işlemler :

Chipset, kart üzerinden belirlenen derece ve jel madde ile sökülür.

Chipset yüzeyi temizlenir tüm lehimler alınır.

Uygun kalıplarda lehim hücreleri 1.sınıf lehim topları ile ilk formuna getirilir.

Chipset anakart üzerine tekrar belirlenen değerlerle takılır.
Not: Chipset değişimi sonrası yanıt alınamazsa chipset yenisi yenisi ile değiştirilir. Uzun süreli test sonrasında çalışan anakartınızın tekrar sorun çıkarmaması için,
soğutucu bloğu üzerinde değişiklikler yaparak teslim etmekteyiz.

Chipset arızalarının giderilmesi, bilgi, beceri, yetenek ve uzun süreli test gibi zaman alan süreçler gerektirir.

14 Ocak 2017 Saat : 10:15
admin
devamını oku
Acer servisi,laptop bursa,osmangazi bilgisayar servisi,bilgisayar tamircisi,laptop tamirisi Son Yazılar FriendFeed
Yerinde Bilgisayar Tamiri
reklam
reklam
reklam

Bilgisayar Tamirhanesi

Bilgisayar Tamirhanesi bilişim sistemleri konusunda uzman kadrosuyla notebook tamir bakım, masaüstü bilgisayar tamir bakım ve tablet tamir bakım servisi olmak üzere 2010 yılından beri kaliteli hizmeti tercih eden müşterilerimize profesyonel çözümler sunmaktayız.

Bize Ulaşın

7/24 Destek Tüm Bilişim Destek İhtiyaçlarınız için Yanınızdayız

Arıza Bildirimi

1

Cihaz Teslim Alımı

1

Arıza Tespit

1

Teslimat

1

Bize Ulaşın

1

1

1