Ekran Kartı Arızaları Nelerdir?

Ekran Kartı Arızaları Nelerdir?

En Sık Karşılaşılan Ekran Kartı Arızaları

1) Ekran Kartı Sürücünüzün Güncel Olmaması veya Hatalı Yüklenmesi

Bu durumda bilgisayarınız için yapmanız gerekenler ekran kartınızı güncel sürüme yükseltmeniz veya ekran kartınız hatalı yüklenmişse tekrar yeni bir yükleme yapmanızdır

2) Ekran Kartınızın Normalden Fazla Isınması

   Bilgisayarınızın aşırı ısınması sonucu ekran kartı ve sürücüler buna bağlı olarak hasar görebilir ve bu durum ekran kartınızın çalışmamasına neden olabilir.

3) DirectX Sürücüleri Bozuk Olması veya Güncel Olmaması

DirectX sürücülerinin güncel olmaması veya bozuk olması ekran kartının çalışmamasına veya sürekli hatalar almanıza sebep olabilmektedir. 

4) İşletim Sisteminde Service Pack Yüklü Olmaması

Windows Update kullanarak Windows işletim sisteminizi sürekli olarak güncel tutmalısınız.

5) Bilgisayarınızda Overclock Yapıldıysa

Overclock yapmak, bilgisayarınızdaki sürücü, ekran kartı ve benzeri donanımları yüksek hızda çalışmasını sağlayan bir olaydır.Overclock yapılan bir bilgisayarda Ekran Kartı arızaları ile karşılaşılabilinmektedir.

6) Bilgisayarın Yeterli Güçte Çalışmaması

 Bilgisayarda bulanan güç ünitesi eğer ekran kartının çalışmasına yetecek gücü üretemiyorsa ekran kartı hatası meydana gelebilir. Bu sorun genelde yeni ekran kartlarında görülmektedir. Son teknoloji ekran kartlarında güç tüketimi daha fazladır. Bu durumda yeni bir PSU yani güç besleme ünitesi almanız gerekmektedir.

7) Kayıt Defterinde Bozulma Meydana Gelmesi

Kayıt defterindeki bozulmalar ekran kartının çalışmamasına neden olabilmektedir. Bu durumda yapılacak çözüm yolları ise bilgisayarında yüklü olan Windows’u onarmak veya bilgisayarınıza tekrar Windows kurulumu yapmak olacaktır.

Tüm Ekran Kartı   Arızaları için online olarak hizmet vermekteyiz.Tüm Ekran Kartı Arızaları için 7/24 bilgisayartamirhanesi.com destek alabilirsiniz.

Bize ulaşmak için 0542 833 2745 numaraları aramanı yeterlidir.

Comments are closed.

Call Now ButtonAcil Destek İçin Arayınız